Ofisas

SĄMONINGOS ERDVĖS SPRENDIMAI – RYTOJAUS BIURAS PRASIDEDA ŠIANDIEN

By 2019 11 12 No Comments

Daug kalbama apie biurų interjero revoliuciją, naujas inovacijas ir ergonomikos sprendimus, bet apmaudu, kad kartais pamirštamas pagrindinis interjero elementas – žmogus. Nuo jo ir prasideda bet kurios įmonės sėkmė. „Juritta Furniture“ komanda kuria unikalią sąmoningos erdvės koncepciją. Įmonės tikslas – padėti klientams suvokti, kad brangiausios investicijos į biuro interjero dizaino bei baldų projektus gali būti bevertės, jeigu nesuprasime, kaip tame interjere funkcionuoja žmogus ir jo protas. Idealus ateities biuras – toks, kuriame suvokiama unikalumo svarba. Jis turėtų išsiskirti kompanijos ir kliento charakteriu, kiekvieno darbuotojų asmenybių atskleidimu, kuriant potyrių erdvę „gyventojui“ ir „svečiui“. Vis mažėja atskirtis tarp biurų bei namų aplinkos. Pagrindinė darbdavio misija: pasitelkiant specialistus, sukurti tokią darbo erdvę, kurioje žmogus, pakeisdamas automatines proto programas, pradėtų veikti kitaip, o darbuotojo – sukurti naujus įpročius ateičiai.

SĄMONINGAS ŽMOGUS – KELIAS Į VERSLO SĖKMĘ

Sąmoningumas – tai proto būsena, kai žmogus prisiima atsakomybę už savo reakcijas ir nepasiduoda pirmam kylančiam impulsui veikti iš įpročio. Ši būsena sukuria vietos improvizacijai, skatina kūrybiškumą, suteikia papildomos energijos veikti. Tik sąmoningas darbuotojas gali kurti, inicijuoti naujas idėjas, tapti efektyvesnis ir generuoti geresnius rezultatus. Įprastai žmogaus protas linkęs rinktis komforto zoną ir rasti patogiausius būdus netobulėti. Jeigu darbuotojas atlieka savo darbą automatiškai kartodamas tas pačias funkcijas, visiškai nepriklausomai nuo to, kokioje srityje dirba, galima sakyti, kad jis pasiekęs proto komforto ribą. Šiame taške nustojama kurti pridėtines vertes, sustoja augimo procesas. Erdvė, kurioje biuro darbuotojai dirba, gali būti tiesiog patogi (nors ir įrengta pagal naujausias dizaino tendencijas leidžianti išlaikyti komfortinę būseną arba tapti savotišku naudingu dirgikliu, skatinančiu žengti į sąmoningą darbo elgsenos supratimą. „Juritta Furniture“ komandos vadovė Rūta Bužinskaitė siūlo neužkibti ant gražios vizijos kabliuko: galima sukurti moderniausią erdvę, kupiną intelektualių sistemų, su nepriekaištingais dizaino sprendimais, puikiai išspręstais ergonominiais klausimais, tačiau, joje pradėjus dirbti darbuotojams, kurie vadovaujasi senais įpročiais, rezultatai išliks nepakitę. Kad taip nenutiktų, tiems, kas dar tik ruošiasi įsirengti biurą ar nori optimizuoti esamus sprendimus, „Juritta Furniture“ komanda padeda edukuoti darbuotoją, leisti jam suvokti, kaip nauja erdvės koncepcija gali padėti spręsti situacijas, būti kūrybiškesniam, efektyvesniam ir greitai auginti savo kuriamas vertes.

RYTOJAUS BIURAS – INDIVIDUALIAI PRITAIKYTAS KIEKVIENAI KOMPANIJAI

Unikalumas – tai atsakymas į klausimą, nuo ko pradėti kurti ar atnaujinti esamą biuro aplinką. Kiekvienas klientas „Jurrita Furniture“ darbuotojams – lyg nauja neatversta knyga: su savo tema, charakteriu, veikimo modeliais, todėl nebeužtenka standartinių planavimo schemų, kurios pritaikomos visiems universaliai. Šiandien įmonė, norinti pasiekti geriausių rezultatų, privalo suprasti savo pačių, kliento bei savo komandos identitetą ir jam realizuoti rasti išskirtinai jiems sukurtus sprendimus. Istorija rodo, kad tai daroma retai. Dažnai atviro tipo biurai toli gražu nėra tinkami kiekvienai organizacijai. Tie, kas tiesiog pasidavė šiai madai, neįvertindami, kaip ji paveiks jų kompanijos darbo aplinką, jau sako, kad atviro plano biurai netinkami produktyviam darbui. Savaime šis erdvės planavimo variantas nėra blogas – jis gali būti tiesiog nesuvaldytas ir nepritaikytas konkretiems poreikiams. Būtent dėl šios priežasties, pradedant planuoti naują biurą, pirmiausia reikėtų žvelgti giliau ir išsiaiškinti kompanijos bei jos darbuotojų charakterį, šiandienius veikimo mechanizmus, ateities tikslus, į šį procesą įtraukti visą darbuotojų komandą. Tik atlikus šiuos paruošiamuosius darbus, galima pradėti rezultatus vizualizuoti ir versti juos interjero ar erdvės planavimo projektu. Kai biuras jau įrengtas, svarbu, kad darbuotojai turėtų labai aiškias instrukcijas, kaip naudotis naujais elementais, suvokti, kokią naudą jiems kuria inovatyvi erdvė, kaip joje gali keistis jų kūno pojūčiai, produktyvumas, energijos lygis. „Juritta Furniture“ komanda savo klientus lydi ir šiame procese: įgyvendinus projektą, klientams organizuojami mokymai. Įmonės atstovai taip pat pakartotinai analizuoja ir stebi, kaip keičiasi biuro dinamika. Biuras yra nuolat kintantis ir augantis. Svarbu į tai reaguoti ir nebijoti keistis kartu.

NAUJASIS „NORDZUCKER“ BIURAS – ERDVĖ TIEK BENDRAUTI KARTU, TIEK JAUSTI RAMYBĘ

Puikus sąmoningos erdvės koncepcijos pritaikymo pavyzdys – ką tik Lietuvoje įsikūrusios pasaulinės kompanijos „Nordzucker“ biuras Kauno „Doko“ verslo centre. „Juritta Furniture“ komanda šiam biurui kūrė bendrą koncepciją, interjero projektą, gamino baldus ir koordinavo interjero įgyvendinimo projektą. Nuspręsta, kad efektyviausią darbą garantuos erdvių dalinimas į koncentruoto darbo, kuriam reikia susikaupimo, bendradarbiavimo, laisvo bendravimo, poilsio zonas. Naujajame biure labai svarbu skatinti darbuotojus keisti savo darbo erdves, tai leidžia išjungti automatinį proto režimą ir į bet kokią problemą pažvelgti kitu kampu. „Nordzucker“ biuro erdvės sukurtos taip, kad jas būtų galima lengvai transformuoti, turėti vietos pailsėti izoliuotose zonose, daug dėmesio skirta akustikai. Skirtingos stilistikos susirinkimų kambariai suteikia galimybę auginti savo kūrybišką požiūrį į iškylančius klausimus. Atviros bendravimo erdvės, skirtos komandiniam darbui ir sąmoningam įsitraukimui ne tik į savo, bet ir į kolegų užduotis. Poilsio zonos padeda kurti tarpusavio santykį, gilesnius ryšius ir taip stiprina komandą. „Juritta Furniture“ komandos vadovė Rūta Bužinskaitė teigia, kad šiandien darbuotojo pojūčiams lavinti biuruose pačiomis netikėčiausiomis formomis jau naudojamos natūralios medžiagos, priartinančios miesto žmogų prie gamtos. Ji pasakoja, kad kuriant projektą svarbu atsižvelgti, jog žmogaus kūrybiškumui ir energijos lygiui palaikyti ypač svarbu drąsūs spalviniai sprendimai, netikėti faktūrų deriniai, meno kūriniai, natūralių medžiagų kvapas. Visa tai padeda kurti aplinką, kurioje darbuotojas nuolat tyrinėja ir atranda kažką nauja. Tai darydamas jis atskleidžia savo maksimalų potencialą ir tampa kertiniu elementu, garantuojančiu, kad biuro erdvė bus gyva, dinamiška ir jauki bei įtraukianti kiekvieną. „Juritta Furniture“ komandos tikslas – pakeisti pasaulį, pradedant pirmiausia nuo savęs. Būtent todėl kuriant artimiausią žmogaus aplinką, daug dėmesio skiriama edukacijai apie vartotojo sąmoningą elgseną, medžiagų tvarumui, ilgaamžiškumui, individualiems ir žiedinio dizaino sprendimams, šiuolaikiškam interjerui ir svarbiausia – ŽMOGUI.

Leave a Reply