Ofisas

HELLA kompanijos pirmieji žingsniai Lietuvoje

By 2019 03 26 4 gegužės, 2019 No Comments

Hella kompanijos pirmieji žingsniai Lietuvoje buvo išskirtiniai nuo pat pradžių.
Dirbti su pasaulinio lygio kompanija, kaip Hella, kuri turi savo gamyklas ir biurus visame pasaulyje, tačiau Lietuvoje įrenginėja vieną didžiausių savo padalinių yra labai didelė garbė, bet tuo pačiu ir didžiulė atsakomybė. Šio projekto esminis išskirtinumas – stiprios šios įmonės vertybės. Visų pirma komanda, kuri buvo atsakinga už biuro įrengimą labai aiškiai žinojo, ko konkrečiai nori iš tiekėjo ir jo siūlomų produktų. Tai įrengimo procesą darė tik dar malonesnį, nes jo metu jautėmės kaip kompanijos komandos dalis, kur kiekviena siūloma idėja yra priimama su entuziazmu, o kiekvienas patarimas įvertinamas ir realizuojamas siekiant geriausio bendro rezultato. Stiprus įsitraukimas ir pagarba bei požiūris į tiekėją kaip į partnerį tikrai atvedė į itin aukštos kokybės rezultatą. Tam taip pat daug įtakos turėjo bendras kliento bei mūsų požiūris, jog biuras nėra tik interjeras ar baldų išdėliojimas, didžiausia biuro dedamoji visgi yra darbuotojai.

Atsižvelgiant į tai naujame biure buvo įgyvendinti visi “Sąmoningo biuro koncepcijos” principai. Daugiau negu 1000 -čio kvadratų atviro plano biure įrengėme erdves skirtas padidintos koncentracijos ir susikaupimo reikalaujančiam darbui, oficialiems susirinkimams bei konferencijoms skirtas zonas, kūrybiškumą, idėjų srautą bei bendradarbiavimą skatinančias laisvo tipo pasitarimų salas, tyliasias poilsio ar individualaus bendravimo zonas, laisvalaikio erdves, ergonomines individualaus darbo vietas ir be abejonės akustinius, apšvietimo ir erdvių sudalinimo sprendimus. Bendra koncepcija puikiai atspindi pačią įmonę. Ši sistema ne tik padeda tikslingiau planuoti savo darbo laiką, bet ir palaikyti nuolatinę tvarką biure – kiekvienas darbuotojas turi daiktadėžes savo asmeniniams daiktams bei lagaminėlį su visomis reikalingomis darbo priemonėmis, kuris visuomet keliauja kartu su darbuotoju. Taip kiekvienos darbo dienos pabaigoje darbo vietą paliekama tvarkinga ir laukia naujos dienos bei naujo darbuotojo dirbsiančio prie jos. Hella yra technologijų vizionieriai, tad nieko keisto, kad pagrindinę biuro ašį, apsuptą ergonominių darbo vietų, sudaro bendradarbiavimo, kūrybinio dalinimosi, idėjų generavimo ir laisvalaikio erdvės, kurios skatina kūrybiškumą, kur bendravimo ir dalijimosi bei komandinio darbo dėka daug operatyviau sprendžiami kylantys klausimai, gimsta naujos vizijos. Šiame projekte drauge su klientu nuodugniai buvo apgalvotos visos detalės, nei vienas interjero sprendimas, baldas ar detalė neatsirado be priežasties.

Medžiagos, konstrukcijos, spalvos, elementai – viskas turi savo funkciją. Spalvinė gama atliepia erdvių zonavimą ir psichologinius darbuotojų poreikius – balta spalva su šviesiai pilkos spalvos detalėmis kuria ramų foną darbuotojui intensyvesnio susikaupimo reikalaujančiam darbui individualaus darbo vietose, tuo tarpu sodresni pilkos spalvos atspalviai derinami su pastelinėmis spalvomis atsiranda komandinio bendravimo bei laisvalaikio zonose ir žinoma Hella kompanijos firminė geltona spalva akustiniuose apšvietimo sprendimuose žymi bendradarbiavimo erdves bei įėjimus į virtuvėles. Daug dėmesio skyrėme akustiniams sprendimams, kurie yra ypač svarbūs atviro plano biuruose – formuojamos minkštų baldų, tylos minkštasuolių zonos, užuolaidos erdvėms atskirti, net akcentiniai apšvietimo elementai, visiems šiems elementams pagaminti buvo naudojamos medžiagos pasižyminčios puikiomis garso sugerties savybėmis. Garso lygio valdymas atviro plano tipo biuruose yra vienas svarbiausių momentų – Hella biuro projekto atveju, pasiūlėme klientui naudoti elektra reguliuojamų stalų sistemas. “Sąmoningas biuras” niekuomet neveiks tinkamai be atitinkamo darbuotojų požiūrio ir įpročių, kurie yra aktyviai formuojami pačios Hella kompanijos bei jos diegiamų vertybių. Čia darbuotojai yra skatinami gerbti vienas kito dienotvarkę, neblaškant kolegų individualaus darbo zonose, raginami diskusijai ar pasitarimams rinktis būtent tam skirtas zonas, nuolat ugdoma šeimininkiškumo idėja, kviečianti darbo vietoje jaustis lyg namuose – prisiimti atsakomybę už tai, kaip atrodo darbo ar poilsio erdvės.

Nuostabiausia yra tai, kad atvykus Į Hella biurą, visuomet pamatysi darbuotojų pasiskirstymą skirtingose darbo zonose ir daugybę darbuotojų, kurie dirba stovėdami. Apibendrinant tai vienu sakiniu, galima teigti, jog Hella ugdo sąmoningą darbuotoją, ką tai reiškia? Labai paprasta – tai darbuotojas, kuris yra organiškas ir intuityvus, jis jaučia ir įsiklauso ne tik į savo, bet ir į kolegų poreikius ir jo elgsena yra atitinkanti skirtingas situacijas ir iš jų kylančius poreikius. Ilgalaikėje perspektyvoje tai tampa elgsena, kuri ne tik padeda formuoti malonią, saugią įkvepiančia aplinką, bet ir siekti aukščiausių rezultatų darbinėse užduotyse, o tai daro didžiulę įtaką visos kompanijos rezultatams.

Leave a Reply